Anasayfa / Diyet / Doğum Sonrası Kilo Vermek İçin Ne Yapmak Gerek ?

Doğum Sonrası Kilo Vermek İçin Ne Yapmak Gerek ?

Doğum aşamasının ardındannda bebeklerine bakmaya başlayan bayanları olabildiğince zorlu bir devre beklemektedir. Fakat bu devrede hem bebeklerine olabilecek en iyi şekilde bakıp hem de kilo vermeleri olası olacaktır. Hem hamilelik devreinde hem de ardındannda bebekler emzirilirken büyükler kadınlara iki kişilik yemelerinin lüzumlu olduğunu yoksa bebeğinin doymayacağını belirtir. Fakat bu son derece hatalı bir düşüncedir. Genellikle doğum ardındannda bayanların sütünün kesilmesi ya da yeteri kadar gıda dşayetinin olmaması gibi sorunlar çok ileri düzeyde diyetler ile olası olmaktadır. Gün içinde bayanların almaları lüzumen kalori kolaylıkla hesaplanmaktadır. Emziren bayanların gün içinde 500-600 kalori alması yeterli olmaktadır. Bu sebeple de iki kişilik yemelerine ya da sıksık olarak belirli gıdaleri tüketmelerine lüzum yoktur. Ağır diyetlerden kaçınmaları yeterli olacaktır.

Doğum Sonrasında Anneler Kiloları Vermek İçin Nasıl Bir Yöntem İzlemeli ?

İlk olarak bayanlar gün içinde protein çoğunluklu gıdalara yönelebilirler. Her vakit kilo vermek isteyen bireylerin arkadaşı olan protein çoğunluklu ürünleri kullanıp karbonhidrat içerikli gıdaleri hayatlarından çıkaran bayanlar problemsiz bir şekilde kilo vermektedir. Bu aşamada hayvansal gıdaleri tüketen bayanlar bir yandan peynir ve süt ile eş güdümlü kalsiyum ihtiyacını da karşılamaktadır. Buna ek olarak yemeklerde sebze yemeklerini de tercih edebilen bayanlar lüzumen bütün mineral ve vitaminleri almış olacaktır. Bunların tamamı anne sütüne de geçerken bebeğin de tamamıyla sıhhatli bir şekilde büyümesi sağlanır. Gün içinde öğünleri mutlaka atlamayan anneler sıksık olarak sıhhatli beslenirler. Hamur işi ya da abur cuburları hayatından çıkaran bayanlar buna ek olarak sıksık meyve ve yoğurt gibi ürünleri ara öğün olarak tüketebilir.

doğumdan sonra nasıl zayıflanır

Doğumdan Sonra Zayıflamak İçin Neler Yapılmalı ?

Hamileliğin zor olan geçmesi halinde dahi bayanlar spor ile eş güdümlü normal ömürlerine çok daha süratli dönebilirler. Bu devrede bayanlar şayet bebeklerini sezeryan doğum ile doğurmuşlarsa spora başlayacakları tarih biraz ertelenmektedir. Fakat spora direkt olarak ağırlıklarla başlamalarına lüzum olmaz. Gün içinde yürüyüşe çıkabilen bayanlar buna ek olarak bebekleri ile geçirdikleri sürenin çoğunda da kalori yakacaklardır. Gün içinde bebek emzirmek çok ciddi bir kalori yakımına sebep olurken ev içindeki koşuşturmalar da olabildiğince çok kalori manasına gelir. Buna ek olarak hafif çalışmalar yüksek bir kalori yakımını sağlayabilir.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.