Anasayfa / Yemekler / Doğum Günü Pastası Nasıl Yapılır ?

Doğum Günü Pastası Nasıl Yapılır ?

Yapımı basit ama tadı pastanedekileri aratmayan bir pasta tanımı vereceğim. Öncelik ile kremasını ve kremşantiyi hazırlayıp soğumalarını bekleyeceğiz. Krem şantiyi ben kakaolu kullandım tercihen yalın de kullanabilirsiniz. Kremşantiyi arkasındaki tarifteki gibi hazırlayıp soğuması amacıyla dolaba bırakalım.

Doğum Günü Pastası Yapmak Kolay mı ?

Vanilya hariç tüm malzemeleri tencerede sıksık karıştırarak pişirelim. Vanilyayı piştikten sonra ekliyoruz. Pişme prosedürü bittikten sonra mikserle çırpıyoruz. Katı bir krema oluyor bunu yumuşatmak amacıyla bir paket kremşantiyi toz olarak ekliyoruz ve yeniden mikserle iyice çırpıyoruz. Kremayı da soğuması amacıyla dolaba bırakıyoruz.

Doğum Günü Pasta Tarifi

Pandispanyayı pastayı yapacağımız stand yada tabak üstüne alıyoruz. Üzerini kaşık sayesinde sütle biraz ıslatıyoruz. Az ıslatmaya özen gösterin yoksa pastanız dağılır. Daha sonra kremayı kekten taşmayacak şekilde eşit olarak sürüyoruz. Üzerine dilimlediğimiz muzları diziyoruz ve çok az bir oran kremşanti sürüyoruz (diğer keke basit yapışması amacıyla) yeniden pandispanyayı sütle azcık ıslatarak üstüne koyuyoruz. Diger katlarda da aynı işlemleri uyguluyoruz. Pastamız bittikten sonra dışını dolapta soğuttuğumuz kremşantiyle kaplıyoruz. Çikolatamızı benmari usulü eritip üstüne döküyoruz.

doğum günü pastası

Malzeme:

2 yumurta sarısı
2 su bardağı süt
1 çay bardağı şeker
1 paket vanilya
1 tepeleme yemek kaşığı un
2 tepeleme yemek kaşığı mısır nişastası
Piştikten sonra 1 paket toz kremşanti

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.