Anasayfa / Diyet / Açlık Otu Nedir, Kullananlar, Kullanıcı Yorumları

Açlık Otu Nedir, Kullananlar, Kullanıcı Yorumları

Açlık otu, Afrika topraklarında yetişen bir bitki türüdür. Fakat Türkiye’de ve anında anında her yerde bulunabilen bir bitki türüdür. Açlık otunun natural müshil olarak kullanılması eski Mezopotamya devresine kadar dayanmaktadır. Bu bitki müshil olarak kullanıldığında genelde kahvenin içine koyulmaktadır.
Açlık otu bugün bulunduğu gibi evvelceden de Mısır Çarşısında natural müshil olarak satılırdı. Açlık otu eski aktariye defterlerinin baş köşesini işgal ederdi. Mesela açlık otu hem meyve, hem de yaprak olarak 1774 tarihli bir aktariye defterinde de kayıtlıydı.

Açlık Otu kullanıcı yorumları

Topluma doğru bilgi vermek adına açlık otunu bütün yarar ve zararlarıyla araştırmaya karar verdik. Açlık otu Afrika topraklarında yetişen bir bitkidir. Latince adı Folliculj Sennae, Leguminosae olmakla eş güdümlü halk arasında natural müshil olarak kabul edilmekte ve erkek sinemaki olarak da adlandırılmaktadır. Açlık otunun natural müshil olarak kullanılması Eski Mezopotomya kodeksine de dayanmaktadır.

Açlık otu kullananlar

1774 tarihli birtakım belgelerde açlık otunun kullanıldığıyla alakalı tesbitler bulunmaktadır. 19. asır hekimlerinden Dr. Mehmed Nuri açlık otunun natural müshil olmasına atıfta bulunmuş ve 10-20 gr açlık otunun kahveyle karıştırılıp içilmesi halinde midedeki sıkıntının geçeceği ve de müshil etkileriyle tuvalete çıkışın gerçekleşeceğini kaydetmiştir. İlk tıbbi kodekslerimizden Düstur al-Edviye’de açlık otu bitkisinin hem meyvası, hem de yaprağının kullanımıyla alakalı veriler yer almaktadır.

açlık otu

Açlık otu yapraklarını bir cezve su içine koyarak bekletin. 1-2 dk kaynatarak demlenmeye bırakın.
Açlık otuyla hazırlamış bulunduğunuz çayı yatmadan evvelce tüketmeniz gerekir. Bu çayı 12 saat ara sunarak içmeniz gerekir. Açlık otunun çok tüketiminde zarar verici etkileri bulunmamaktadır. Zarar verici etkilerinin olmasının en mühim sebebi ishal edici etkilerinin bulunmasıdır. Çok çok tüketilen açlık otu, ishal sebebiyle su kayıbına niçin olmaktadır. Bu amaçla gelişen dönemlerde ciddi sıhhat problemlerine niçin olabilir.

Açlık otu bugün bulunduğu gibi evvelceden de Mısır Çarşısında natural müshil olarak satılırdı. Açlık otu eski aktariye defterlerinin baş köşesini işgal ederdi. Mesela açlık otu hem meyva, hem de yaprak olarak 1774 tarihli bir aktariye defterinde de kayıtlıydı.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.